Europska građanska inicijativa Stop Killing Games uspjela je prikupiti potrebnih milijun potpisa, ali njen organizator Ross Scott izjavio je kako treba nastaviti sa sakupljanjem novih potpisa zbog potencijalnih nevažećih potpisa.

"Primio sam nekoliko prijava o ljudima koji tvrde da krivotvore potpise na stranici inicijative. Prije svega, želim reći da ovo nije Change.org peticija. Ovo je vladin postupak. Krivotvorenje potpisa na njoj je zločin. Molim vas, nemojte to činiti"

Kako nije poznato koliko je prikupljeno legitimnih potpisa, Scott je izjavio kako bi do kraja ovog mjeseca trebalo ciljati na 40 posto više potpisa kako bi bili sigurni u dostizanju traženog cilja.

U pitanju je inicijativa koja traži da se izdavačima videoigara koji prodaju potrošačima u Europskoj uniji nametne obveza pružanja opcije funkcionalne verzije igre nakon završetka službene podrške. Svi zainteresirani mogu do 31. srpnja ove godine podržati ovu inicijativu. Osim što inicijativa mora doseći spomenuti broj potpisa, mora doseći i minimalne pragove u najmanje sedam država članica.

Što se tiče potrošača u Hrvatskoj, potpisalo ih je 11,8 tisuća što znači da su prešli preko svojeg minimalnog praga.