Bungie je pokrenuo novi veliki val otkaza nakon što je završio aktivni razvoj Destinyja 2. Rezovi pogađaju značajan broj ljudi, uključujući većinu tima koji je radio na Destinyju i dio zaposlenika koji rade na Marathonu. Također su pogođeni i neki timovi unutar Sonyja koji su podržavali Bungiejevo poslovanje.
Prema prijavi američkim vlastima u saveznoj državi Washington, u Bungiejevu sjedištu u Bellevueu ukida se 292 radna mjesta, a među pogođenim pozicijama su artisti, inženjeri, producenti, dizajneri, tehnički animatori i drugi.
Bungie je u vlastitoj objavi priznao da je Destiny 2 posljednjih godina podbacio u odnosu na očekivanja. Studio je naveo da, nakon posljednjeg sadržajnog ažuriranja za Destiny 2 i uz buduće projekte koji su još u vrlo ranoj fazi, više ne može poslovati u dosadašnjoj veličini.
Ovo je treći veliki val otkaza u Bungieju od Sonyjeva preuzimanja. Sony je Bungie kupio 2022. za 3,6 milijardi dolara, a studio je nakon toga otpustio oko 100 ljudi u listopadu 2023. i još 220 ljudi u srpnju 2024., dok je 155 dodatnih uloga tada prebačeno u Sony Interactive Entertainment.













